“Рідне місто” пропонує назвати чернівецькі школи

12 Кві.2013

Школи, гімназії та ліцеї міста планують назвати іменами постатей, які прославили Чернівці у світі. Таку ініціативу висунули представники громадської організації “Рідне місто”. Імена відомих людей, які мали чи мають стосунок до Чернівців, пропонують додати до нумерацій навчальних закладів.

Університет - памятка ЮНЕСКО (2)

– Чернівці та Буковина подарували Україні багато відомих імен, які зробили вагомий внесок у розвиток культури, мистецтва та науки. Завдяки їм про місто знають та пам’ятають нині далеко за його межами, – розповів керівник громадської організації “Рідне місто” Сергій ОСАЧУК. – Проте швидкий ритм життя сучасного суспільства не залишає часу замислитися, хто ж та чи інша особа, у честь якої названо міську вулицю, встановлено пам’ятну дошку, якими досягненнями наші попередники прославили наше місто. Серед ефективних інструментів управління нашою спільною пам’яттю ми вважаємо присвоєння нашим школам та гімназіям імен прославлених чернівчан та буковинців.

Таку ініціативу скеровуватимуть на обговорення в школи, а згодом рішення про запровадження цієї ідеї мають затвердити в міській раді. У школах обиратимуть ту особистість, у честь якої хочуть назвати свій навчальний заклад. Обрати для назви школи можна буде як історичну постать, так і людину, яка продовжує прославляти Чернівці у світі.

За словами С. Осачука, обговорення щодо присвоєння школам імен відомих постатей вестиметься протягом кількох місяців, а в разі згоди з боку всіх сторін обговорення від нового навчального року всі школи матимуть свої назви.

– Вважаємо, що таке додаткове позначення навчальних закладів сприятиме поглибленому знайомству учнів з окремими постатями в історії міста, – каже Сергій Осачук.

Згодом у кожній школі зроблять меморіальну кімнату, присвячену постаті, ім’я якої носитиме навчальний заклад.

У школах міста ідею назвати їхні навчальні заклади іменами відомих людей вважають вдалою. Проте претендентів, імена яких носитимуть ці навчальні заклади, обиратимуть ретельно під час обговорення з учителями, учнями й батьками.
– Ця ідея просто чудова і я її підтримую, – зазначила директор школи №41 Людвига ЦУРКАН.

Прокоментувала ініціативу й начальник управління освіти міськради Валентина Малишевська:

 - До ініціативи дати імена відомих постатей школам ставлюсь позитивно. Кожен навчальний заклад носитиме ім`я видатної постаті, а учні пишатимуться своєю школою. Це також спонукатиме школярів більше знати про відомих чернівчан і буковинців. Та запровадити найменування шкіл буде складно. Це потребує дозволу міської ради й багато паперової тяганини. Та, думаю, ми із цим впораємося, й найближчим часом кожну школу буде названо іменем відомого чернівчанина чи буковинця.

Марина КОРПАН, “Молодий буковинець” 11 квітня 2013

У рубриках: Новини