Чернівцям потрібна програма книговидавництва!

21 Тра.2013

Відкритий лист громадської ініціативи “Рідне місто” до депутатів Чернівецької міської радиimgsize

                                                                              Шановні депутати!
Чернівці пишаються багатими літературними, мистецькими, науковими традиціями, а історичний та сучасний образ чернівчанина неодмінно асоціюється із книгою. Книговидання, яке у сучасних умовах є важливим фактором формування національного та місцевого культурно-освітнього середовища, на жаль, вже багато років поспіль обділене належною увагою з боку держави. Показник кількості книжкової продукції на душу населення в Україні є найнижчим у Європі.
З метою поширення всебічної інформації про Чернівці, пропонуємо розробити і затвердити Програму підтримки книговидання імені Антона Кохановського, яка популяризувала б історію, архітектурну, культурну спадщину міста. Її пріоритетними напрямками мають стати: випуск соціально значущих видань, стимулювання місцевих авторів і видавців, поповнення бібліотечних фондів творами чернівецьких авторів та формування і оновлення асортименту книжкової продукції для забезпечення потреб всіх соціальних груп населення.
До прикладу, подібні програми успішно реалізовують в інших містах. Так, Львівська міська рада з 2008 року проводить конкурс на підтримку книговидання, цьогоріч його бюджет – понад 420 тисяч гривень.
Враховуючи вищезазначене, громадська ініціатива «Рідне місто» звертається з пропозиціями до Чернівецької міської ради:
1. Розробити і затвердити Програму підтримки книговидання у місті Чернівці імені Антона Кохановського, принципи надання фінансової підтримки учасникам Програми.
2. Внести зміни та доповнення до бюджету м. Чернівці на 2013 р. і наступні роки, запланувавши фінансування Програми у розмірі не менше 200 тисяч гривень щорічно. Розпорядником коштів призначити Чернівецький міськвиконком.
3. Підтримка Програми може надаватися авторам, авторським колективам, видавництвам за принципом співфінансування (до 80 % від собівартості проекту).
4. Заявки та обґрунтування, кошториси подаються на розгляд міськвиконкому один раз на квартал.
5. Міськвиконком у разі затвердження підтримки поданого проекту гарантує фінансування та перераховує кошти після його реалізації (виходу друком книг, відкриття виставки тощо).

  Просимо Вас винести нашу ініціативу на обговорення Чернівецької міської ради та сприяти її позитивному схваленню. Щиро вдячні за розуміння і творення спільними зусиллями високого культурно-освітнього середовища Чернівців.