Звернення Андрія Білогорки

11 Бер.2014

Я, депутат обласної ради від м. Чернівці Андрій Білогорка, звертаюся до громадськості і журналістів із такого приводу. Кілька днів тому громадська організація « Рідне місто» оприлюднила свій ТЕСТ НА КОРУПЦІЮ у міській раді. Зокрема, йшлося про сумнівні  рішення по земельних питаннях, які приймалися на останній сесії міської ради.

У цій важкій політичній ситуації, на жаль, не багатьох цікавило: як, кому саме, на яких підставах переходили земельні ділянки у місті. Кричущі факти і детальні роз’яснення щодо земельної політики у місті, які ми подали у своїй інформації, були свідомо проігноровані сесією, проігноровані новою більшістю у міськраді. До певної міри були вони проігноровані і частиною ЗМІ.

Чи таких змін чекали люди? Сьогодні, 11 березня, останній день, коли секретар  міської ради Ярослав Кушнірик може накласти вето на рішення по земельних питаннях. Сьогодні йду до п. Кушнірика із вимогою накласти вето. Прошу громадськість і медіа підтримати мене. Знов розміщую текст нашого повідомлення:

ТЕСТ

 НА КОРУПЦІЙНІСТЬ

 ДЛЯ ДЕПУТАТІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ!

У четвер 6 березня на сесії міської ради депутати з подачі керівництва департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин розглядатимуть земельні питання, які останні декілька сесій не приймались, через їх корупційну складову. «Рідне місто» відслідковуватиме, що саме народні слуги відбиратимуть у громади міста Чернівці:

Передається у власність Мірвальд Валентині Дмитрівні земельна ділянка за адресою вул. Калузька, площею 0,04 га. для садівництва (проект рішення № 10, додаток 3, пункт 3).

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 240 тис. грн. надається без черги та безоплатно.

Змінюють Жаровській Галині Петрівні цільове призначення земельної ділянки за адресою вул.Червоноармійська, 226-А, площею 0,3341 га для будівництва лікувально-оздоровчого комплексу з об’єктами соцкультпобуту та житла (проект рішення № 13, пункт 9).

Коментар: Внаслідок проведення цієї оборудки міський бюджет орієнтовно недоотримає 800 тис.грн., оскільки земельна ділянка була придбана під соціальне призначення, а не під будівництво житла. Лобіює питання депутат міської ради Володимир Жаровський.

Надається ПП «Мігро» в оренду земельна ділянка за адресою на розі вулиць Університетської-Коцюбинського Михайла (на території скверу біля Резиденції митрополитів Буковини), площею 0,0150 га для обслуговування літнього майданчика. (проект рішення № 20, пункт 2).

Коментар: В обхід конкурсу земельна ділянка в історичному міському сквері надається ПП «Мігро», власником якого є депутат міської ради Михайло Гросу.

Надається Українець Ларисі Олександрівні в оренду земельна ділянка за адресою вул.Ізмайлівська, 31, площею 0,1144 га для встановлення будівельних риштувань та складування будівельних матеріалів терміном на 5 років.

Коментар: Земельна ділянка надається в обхід аукціону та фактично використовується під комерцію, що призведе до втрат надходжень у міський бюджет.

Передається Шевчуку Валентину Григоровичу у власність земельна ділянка за адресою вул.Карпатська, 1-І, площею 0,10 га для будівництва будинку (проект рішення № 23, пункт 1.3.)

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 210 тис. грн. надається поза чергою. В черзі №129.

Передається Юркевичу Олександру Костянтиновичу у власність земельна ділянка за адресою 1 провул. Заводському, 9, площею 0,05 га. для будівництва будинку (проект рішення № 23, пункт 1.4.).

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 180 тис.грн. надається не черговику. Лобіює питання вже декілька сесій поспіль депутат міської ради, старий регіонал Василь Ткач.

Передається Юркевичу Андрію Костянтиновичу у власність земельна ділянка за адресою 1 провул. Заводському, 7, площею 0,05 га. для будівництва будинку (проект рішення № 23, питання 1.5.)

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 180 тис.грн. надається не черговику. Лобіює питання вже декілька сесій поспіль депутат міської ради, старий регіонал Василь Ткач.

Надається Ярмолик Г.І. дозвіл на розташування кіосків «Запечена картопля» за адресою вул. Комарова, 2-а, проспект Незалежності, 96, вул. Поповича, 2 (проект рішення № 27, додаток)

Коментар: Власником кіосків «Запечена картопля» є депутат міськради, член фракції «За Батьківщину» Роман Дрінь, якій встановив їх самовільно та не заплатив впродовж останніх 10-ти років до міського бюджету жодної копійки за користування земельними ділянками. Лобістом вирішення цього питання впродовж останніх двох років є депутат міської ради, старий регіонал Володимир Ніконов.

Передається Балащук Лілії Миколаївні у власність земельна ділянка за адресою вул. Леутського, 16, площею 0,07 га. для будівництва будинку (проект рішення № 29, пункт 1.2.)

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 190 тис. грн. надається позачергово. В черзі №924.

Передається Зволейку Артуру Леонідовичу у власність земельна ділянка за адресою вул. Глибоцька біля будинковолодіння №2А, площею 0,07 га. для будівництва будинку. (проект рішення № 29, п.1.3.)

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 170 тис. грн. надається позачергово. В черзі №1021. Лобіює дане питання вже декілька сесій поспіль депутат міської ради з фракції «За Батьківщину» Ігор Кардащук.

Передається Федоровичу Едуарду Леопольдовичу у власність земельна ділянка за адресою вул. Благоєва, 8Б, площею 0,10 га. для будівництва будинку (проект рішення № 30, питання 1.5.)

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 170 тис. грн. надається позачергово. В черзі №196. Лобіює дане питання вже декілька сесій поспіль депутат міської ради з фракції «Батьківщина» Ігор Баскевич.

Передається Мостовому Миколі Васильовичу в оренду земельна ділянка за адресою вул. Тургенєва, 17А, площею 0,10 га для будівництва будинку (проект рішення № 31, питання 1.2.)

Коментар: Земельна ділянка орієнтовною вартістю 320 тис. грн. надається позачергово. У черзі №861. Питання вноситься на сесію за клопотанням фракції «Партії Регіонів». Ділянка розташована в районі Соборної площі. В 2012 році знята з аукціону та вже декілька сесій поспіль вноситься на розгляд ради щодо передачі її без конкурсу. У зв’язку із цим, у жовтні 2013 р. було проведено службове розслідування щодо Ніконова В., однак питання далі «штовхають».